• WYCIECZKA ROWEROWA
          • WYCIECZKA ROWEROWA

          • 19 czerwca 2023 r. klasa 6 wraz z wychowawczynią oraz p. Ewą Soboń udała się, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa poruszania się po drogach na rowerze, na wycieczkę. Wycieczka wiodła szlakiem Bogumiłowice - Wola Wydrzyna – Nowa Wieś - “Jaśminowy Dworek” - Żłobnica - Sulmierzyce - Bogumiłowice. Po drodze podziwialiśmy piękno przyrody, odpoczywając przy stawach niedaleko “Jaśminowego Dworku”, zatrzymaliśmy się, by skorzystać z uroków parku linowego, obserwowaliśmy pracę olbrzymich koparek z punku widokowego w Żłobnicy, zjedliśmy lody w Sulmierzycach i zakończyliśmy swą podróż w Bogumiłowicach przy ognisku przygotowanym przez p. B. Borowiecką i p. B. Woźniak. W dobrych humorach wróciliśmy do domów, tym bardziej, że pogoda również nam dopisała

        • PIKNIK RODZINNY
          • PIKNIK RODZINNY

          • 16 czerwca 2023 r. przy Szkole Podstawowej w Bogumiłowicach odbył się Piknik Rodzinny. Celem imprezy było zintegrowanie rodziców, dzieci i nauczycieli.

            Pierwsi uczestnicy imprezy przybyli krótko przed szesnastą, a chwilę później pani Dyrektor SP Gabriela Najgebaur otworzyła piknik krótką przemową witając wszystkich przybyłych gości.

            Następnie uczniowie naszej szkoły z klas I - VIII przedstawili krótką część artystyczną.

            Po występach uczniów wszyscy udali się na plac szkolny, aby tam wziąć udział w różnych konkurencjach sportowych oraz konkursach, można było również zakupić losy na loterii fantowej, podziwiać samochody strażackie i policyjny oraz przejechać się bryczką.

            Ci, których „dopadł” głód mogli skorzystać z bogatego wyboru przekąsek serwowanych przy wiejskim stole lub posilić się pysznościami z grilla. Nasi najmłodsi goście chętnie kupowali watę cukrową i popcorn.

            Atrakcje tego dnia zorganizowane dla dzieci i rodziców pokazały dobry sposób na integrację rodziny. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się poprzez udział i pomoc w pikniku do integracji naszej społeczności.

             

        • DZIEŃ PATRONA
          • DZIEŃ PATRONA

          • W dniu 30 maja odbył się w naszej szkole Dzień Patrona, który był podsumowaniem projektu edukacyjnego „Życie i twórczość Marii Konopnickiej”. W ramach projektu uczniowie brali udział w wielu inicjatywach mających na celu poszerzenie wiedzy o patronce naszej szkoły.

                        Tegoroczne uroczystości rozpoczęliśmy od powitania gości, którymi byli reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Lgocie Wielkiej.

            Następnie pani Edyta Ostrowska zaprosiła wszystkich uczniów do gry terenowej „W pościgu za krasnoludkiem”. Przedszkolaki kolorowały krasnoludki, klasy I i II miały za zadanie posklejać rozcięty na wersy wiersz Marii Konopnickiej „Pranie” oraz wytropić wszystkie krasnoludki w książce „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”. Zadaniem uczniów klasy trzeciej było stworzenie gry planszowej opartej na utworach Marii Konopnickiej. Pozostali uczniowie z naszej szkoły oraz z Lgoty Wielkiej zostali podzieleni na 6 grup. Pierwszym zadaniem było wymyślenie nazwy grupy. Uczniowie wykazali się pomysłowością i już po kilku minutach przedstawiły się nam: „Słoneczne promyki”, „Pomocnicy Marysi”, „Komary”, „Krasnoludki”, „Jagódki” i „Madre słoneczka” .

            Grupy z zapałem ruszyły w pościg za krasnoludkiem, by na przygotowanych w terenie stanowiskach wykonywać różnorodne zadania, nad wykonaniem, których czuwali koordynatorzy – uczniowie kl. VIII.  Na pierwszym stanowisku należało z dostępnych materiałów zrobić krasnoludka. Na kolejnym stworzyć krzyżówkę, której opisy haseł miały być związane z życiem i twórczością naszej patronki. Po złożeniu prac wszystkich grup, otrzymaliśmy hasło: JESZCZE ŚNIEŻEK PRÓSZY, JESZCZE CHŁODNY RANEK. Na stanowisku w altance uczestnicy z rozsypanki składali wiersz ”Stefek Burczymucha”. Na boisku szkolnym tworzyli zagadki i wierszyki, na placu zabaw zmagali się z ortografią w grze trimino, a w przyszkolnym ogrodzie przedstawiali biografię i utwory Marii Konopnickiej w postaci komiksu. Wszystkie zadnia wykonywane były z entuzjazmem. Grupy wykazały się zaangażowaniem i kreatywnością, a rywalizacja dopingowała uczestników do wytężonego działania i współpracy w grupie.

            Po dwóch godzinach intensywnego „pościgu za krasnoludkiem” ponownie spotkaliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej, gdzie poszczególne grupy zaprezentowały efekty swoich zmagań. W nagrodę otrzymały figurki krasnoludków, które ozdobią nasz szkolny ogród.

            Następnie zostały ogłoszone wyniki międzyszkolnego konkursu „Portret Marii Konopnickiej – lapbook”. Pani dyrektor wręczyła laureatom nagrody. W kategorii klas IV-VI zwycięzcami zostali:

            I miejsce – Emilia Szewczyk SP w Raciszynie

            II miejsce - Magdalena Kapela SP w Bogumiłowicach

            III miejsce  - Kacper Borowiecki SP w Bogumiłowicach

            Wyróżnienie -  Filip Szewczyk SP w Raciszynie

            W kategorii klas VII-VIII

                         I miejsce -  Maria Gorczyńska SP w Lgocie Wielkiej

                        II miejsce - Kaja Klekowska SP w Lgocie Wielkiej

                       III miejsce – Paulina Rak Sp w Lgocie Wielkiej

                       Wyróżnienie - Julia Kamyszek SP w Bogumiłowicach

             

            Po rozdaniu nagród została przedstawiona prezentacja podsumowująca projekt „Życie i twórczość Marii Konopnickiej – Patronki naszej szkoły”.

                        Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni do świetlicy, gdzie można było poczęstować się słodkościami i soczkiem.

                        Nad przygotowaniem i przebiegiem obchodów Dnia Patrona czuwały panie polonistki: Aneta Głowacka-Garus, Justyna Kubiak i Edyta Ostrowska.

             

        • WYCIECZKA DO WARSZAWY
          • WYCIECZKA DO WARSZAWY

          • 26 maja odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy. Do miasta, którego historię powinien znać każdy Polak, do miejsca pełnego zabytków i wielu innych atrakcji.

            Pojechały na nią klasy VI, VII i VIII wraz z opiekunami: panią Edytą Ostrowską, panią Anetą Głowacką – Garus oraz panią Iwoną Włodarczyk.

            Zbiórkę zorganizowano o godzinie 5.40 przed szkołą, a wyjechaliśmy o godzinie 6.10. Cztery  godziny później dotarliśmy do stolicy, gdzie przywitała nas sympatyczna pani przewodnik. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od Belwederu, a następnie udaliśmy się do Łazienek Królewskich, gdzie zobaczyliśmy Pałac na Wyspie, Starą Oranżerię, Pałac Myślewicki, Podchorążówkę, Pomnik Chopina oraz Amfiteatr.

            Dwie godziny później udaliśmy się do Ogród na dachu biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie mogliśmy zobaczyć różne okazy roślin ora piękne widoki na Warszawę.

            Następnie udaliśmy się na Starówkę, gdzie pani przewodnik oprowadziła  nas po najciekawszych miejscach starej Warszawy. Zobaczyliśmy Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, Bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela, Pomnik Syrenki, Pomnik Małego Powstańca, a następnie po smacznym obiedzie przeszliśmy Traktem Królewskim pod Pałac Prezydencki oraz na Plac Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie obserwowaliśmy zmianę warty.

            Niewątpliwie atrakcją był wjazd na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki, skąd mieliśmy możliwość podziwiać Warszawę z wysoka.

            Potem pojechaliśmy autokarem na lotnisko Okęcie. Z okien tarasu widokowego mogliśmy podziwiać startujące i lądujące samoloty.

            To był ostatni punkt programu naszej wycieczki, wróciliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń wszyscy byli bardzo  zadowoleni.

          • WARSZTATY KULINARNE

          • Warsztaty dietetyczno-kulinarne

            „Jedz zdrowiej – świadomie, mądrze, pysznie, kolorowo”

             

            W naszej szkole odbyły się warsztaty dietetyczno-kulinarne dla uczniów klas I-III . Warsztaty obejmowały dwie części teoretyczną i praktyczną. Podczas części teoretycznej uczniowie poznali zasady zdrowego żywienia, dowiedzieli się jak komponować zdrowe posiłki i w jaki  sposób wyliczać zapotrzebowanie kaloryczne. Dowiedzieli się również jakich wyborów żywieniowych dokonywać podczas zakupów z rodzicami. Na podstawie informacji przekazanych przez Panią dietetyk uczniowie wykonali w grupach piramidy żywienia. W części praktycznej uczniowie przygotowali zdrowe koktajle i przekąski, które następnie wspólnie zjedli.

        • Spotkanie z ratownikiem medycznym.
          • Spotkanie z ratownikiem medycznym.

          • W dniu 06.02.2023 w ramach zajęć profilaktycznych gościł w naszej szkole pan Sebastian Jasiński – ratownik medyczny pracujący w Pogotowiu Ratunkowym w Wieluniu.

        • Konta użytkowników
          • Konta użytkowników

          • For some parts of timetable or substitution, you may need to login. If you lost your password, please use the link “I do not know the login name or password” and type in your email. If you haven’t received the password yet, please wait, the school will provide you with one when everything is the ready to go.