Dzień Ziemi

Pierwszy dzień obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole rozpoczął się mocą witamin‼! Uczniowie pod kierunkiem wychowawców wykazali się niezwykłą pomysłowością i smakiem wykonując przepyszne wiosenne kanapki klasy I-III oraz sałatki owocowe i warzywne klasy IV-VI. Udowodnili tym samym, że zdrowa żywność jest im bliska. Na dużej przerwie każda klasa zaprezentowała wykonane przez siebie pyszności a następnie zaproszono do poczęstunku koleżanki i kolegów. Wszyscy zajadali się z wielkim apetytem i miło było patrzeć jak jarzynowo- owocowe smakołyki znikają z talerzy. Nauczyciele patrzyli z dumą i zadowoleniem, że wychowanie naszych dzieci pod względem zdrowego odżywiania i wpajanie im właściwych nawyków idzie w dobrym kierunku.

TAK TRZYMAĆ‼!

W drugim dniu ekologicznej rywalizacji międzyklasowej uczniowie klas I-VI wcielili się w projektantów mody. Powstały niezwykle pomysłowe i stworzone z wielką fantazją projekty strojów na każdą okazję z surowców wtórnych. Wszyscy bardzo chętnie włączali się w działania, proponowali swoje pomysły. A co wyszło? Efekty można podziwiać na wystawie. Zapraszamy do obejrzenia. Nasi uczniowie mają wiele różnych talentów i być może niejeden w przyszłości zostanie sławnym projektantem, czego oczywiście życzymy.

GRATULUJEMY POMYSŁÓW ‼!

Dzień Trzeci

Quiz przyrodniczy dostarczył wielu emocji nie tylko uczniom ale także nauczycielom, którzy kibicowali swoim wychowankom z całych sił. . Aby uspokoić emocje przed rywalizacją chórek szkolny prowadzony przez pana Pawła Mielczarka zaśpiewał piosenkę. Pani dyrektor Stanisława Bartecka znalazła chwilkę czasu by zasiąść w jury i przysłuchiwać się odpowiedziom poszczególnych drużyn, które miały okazję do wykazania się nie tylko wiedzą ale także sprytem, spostrzegawczością i logicznym myśleniem. Jury z uwagą słuchało odpowiedzi i rozważnie przyznawało punkty w sześciu konkurencjach. W kategorii klas I-III klasa I walczyła dzielnie uzyskując w efekcie taką samą liczbę punktów co klasa II. W kategorii klas IV-VI na wysokości zadania stanęła klasa VI wygrywając rywalizację. WSZYSTKIM GRATULUJEMY ‼!

W czwartym dniu obchodów Dnia Ziemi obowiązywał kolor żółty. Uczniowie i nauczyciele a także pani dyrektor pamiętali o takim kolorze swojego stroju. W szkole zrobiło się bardzo jasno i słonecznie. W tym dniu przed wszystkimi klasami zostało postawione zadanie wykonania plakatu zatytułowanego 22 kwietnia Dniem Ziemi. Pomysłowość klas przeszła wszelkie oczekiwania . Powstały piękne prace, które zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Można je oglądać Zapraszamy.

Piątek był ostatnim dniem ekologicznej rywalizacji . W tym dniu obowiązywał kolor pomarańczowy. Klasa IV zaprosiła wszystkich na przedstawienie „ Smutna Ziemia”, po przedstawieniu odbyły się konkurencje sportowe z wykorzystaniem plastikowych butelek, makulatury, i puszek. Emocji było co niemiara. Na koniec podliczono punkty zdobyte w tygodniowej rywalizacji .
I miejsce w kategorii klas I- III zdobyła klasa II uzyskując 48 punktów i otrzymała tytuł Ekoludka

I miejsce w kategorii klas IV-VI zdobyła klasa V uzyskując 47 punktów i otrzymała tytuł Ekozioma

Pani dyrektor Stanisława Bartecka wręczyła wszystkim klasom nagrody, którymi były zestawy warzyw i owoców. „Nagrodowa bomba witaminowa” została z wielkim apetytem zjedzona przez uczniów.

 

You may also like...

Font Resize
Kontrast