„Magia Wiosny” – noc w szkole.

W piątek 1 kwietnia 2022 r. spotkaliśmy się w szkole na wydarzeniu pod hasłem „Magia wiosny”. Wzięli w niej udział uczniowie klas IV-VI.

Obładowani materacami, śpiworami i innymi akcesoriami uczniowie wraz z rodzicami pojawili się o godz. 17.00. Odbyło się zakwaterowanie, a następnie przygotowanie miejsca do spoczynku. O godz. 18.00 rozpoczęliśmy naszą przygodę od konkursu interdyscyplinarnego z elementami ekologii, w którym bezkonkurencyjna okazała się klasa V. Po konkursie wszyscy posilili się pieczonymi kiełbaskami. Następnie odbyła się na terenie szkoły gra terenowa, w której uczniowie wykazali się spostrzegawczością, logicznym myśleniem, znajomością zasad ortografii, wiedzą przyrodniczą, udzielaniem pierwszej pomocy, kojarzeniem, sprytem, a na koniec umiejętnościami sportowymi na torze przeszkód. Po wysiłku umysłowym i fizycznym odbyły się warsztaty kulinarne, w których uczniowie wykazali się dużą fantazją przygotowując serowe myszki, muchomorki i krasnoludki oraz wiosenne kanapki. Wszystkie potrawy zostały z apetytem zjedzone.

Po kolacji i czynnościach higienicznych, przebrani w nocne stroje uczniowie rozpoczęli seans filmowy „Tajemniczy ogród”.

O 6.00 rano zmęczeni po długiej nocy, ale szczęśliwi przygotowywali się do porządkowania klas i śniadania.

Niecodzienny pobyt w szkole zakończyliśmy rozdaniem pamiątkowych dyplomów, a uczniowie ocenili wydarzenie rysując emotikony.

 

                                                                                         Organizatorzy

You may also like...

Font Resize
Kontrast