ZABAWY LOGOPEDYCZNE DLA DZIECI

 Nasza Pani logopeda przygotowała dla Państwa propozycję zabaw logopedycznych z dzieckiem

Gimnastyka buzi i języka z żabką – memo

Materiał zawiera 3 arkusze z 18 kartami, na których przedstawiono różne ćwiczenia buzi i języka. Podwójnie wydrukowane karty mogą posłużyć do gry w memo.

Wąż oddechowy: 

Materiał zawiera 5 kart. Na pierwszej karcie znajduje się ilustracja węża z pustymi kropkami. Na kolejnej, na wężu znajdują się trzy pierwsze kolorowe kropki. Na dwóch kolejnych kartach wąż jest uzupełniony o wzór z kolorowych kropek. Na ostatniej karcie znajduje się szablon kropek do wycięcia. Za pomocą wybranej planszy i wyciętych kolorowych kropek lub kolorowych pomponików/żetonów, można poćwiczyć oddech (zaciągając elementy za pomocą słomki), motorykę małą (układając pomponiki przy pomocy pincety), sekwencję, a jeśli puste kropki wypełnimy sylabami, również czytanie. Materiał powstał przy współpracy z Wiolettą Jankowską z poradni Logofigle.

Znajdź i policz – głoski szeregu syczącego. Wersja kolorowa

Materiał zawiera 2 karty. Na pierwszej znajduje się wieloelementowa ilustracja, na drugiej karta kontrolna z podpisanymi elementami wykorzystanymi na karcie pierwszej, które należy policzyć. Nazwy ilustracji użytych w materiale nie zawierają głoski [r] i głosek innych szeregów.

Wąż oddechowy pdf 

Znajdź i policz – głoski szeregu syczącego. Wersja kolorowa pdf

 

You may also like...