1 czerwca 2024r.
132Dzień Dziecka to jedno z najprzyjemniejszych świąt w roku, święto wszystkich dzieci na całym świecie. Ten dzień w naszej szkole również upłynął w wyjątkowej atmosferze. Zamiast tradycyjnych lekcji uczniowie uczestniczyli w zajęciach o charakterze rekreacyjno-sportowym. Rozpoczęliśmy od szkolnego pokazu „Mam Talent”. Uczniowie prezentowali swoje talenty przed jury i publicznością. Były to popisy taneczne, wokalne, gimnastyczne i aktorskie. Wszyscy dopingowali i wspierali ze wszystkich sił młodych artystów, doceniając tym ich niezwykłe talenty i ogromną odwagę.
Wycieczka do Częstochowy.
26W dniu 23 maja uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią p. Justyną Kubiak i opiekunką p. Ewą Soboń wzięli udział w wycieczce do Częstochowy. Był to nietypowy wyjazd, ponieważ poruszaliśmy się pojazdami komunikacji publicznej. Jechaliśmy pociągiem, tramwajem i autobusem. Niektórzy z uczniów po raz pierwszy w życiu mieli okazję przejechać się tymi pojazdami, dlatego byli podekscytowani i ciekawi wrażeń.
Dzień Patrona Szkoły
Lgota Wielka
24 maja 2024r, odpowiadając na zaproszenie Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Lgocie Wielkiej, pięcioro uczniów, reprezentantów naszej szkoły, wzięło udział w obchodach Dnia Patrona w tamtejszej szkole.
Obchody rozpoczęły się przedstawieniem nawiązującym do utworu M. Konopnickiej „O sierotce Marysi i krasnoludkach” we współczesnym wydaniu. Następnie odbył się konkurs recytatorski, w którym wzięło udział 10 uczniów klas 4-8. Naszą szkołę reprezentowali:
"MISTRZ ORTOGRAFII"
Gminny Konkurs Ortograficzny
2021 maja odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny ,,Mistrz Ortografii”.
Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną, motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności ortograficznych oraz kształtowanie zainteresowań i umiejętności samodzielnej pracy.
MARIA KONOPNICKA
Dzień Patrona Szkoły
5222 maja 2024 roku był ważnym dniem dla naszej szkoły.
W tym dniu uczciliśmy Patronkę naszej szkoły – Marię Konopnicką, która była wspaniałą matką i pisarką, zadziwiającą kobietą, gotową na wyzwania. Jej czyny i poświęcenie skłaniają do refleksji na temat naszych korzeni, życia, a także edukacji i przyszłości. Jest ona dla nas wzorem.
"Jak mówić o niepełnosprawności"
1W poniedziałek 20.05.24r. odbyły się ostatnie zajęcia projektu edukacyjnego “Jak mówić o niepełnosprawności?”. Z okazji Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, obchodzonego w maju, rozmawialiśmy z uczniami klasy I i II o różnych niepełnosprawnościach. Przypomnieliśmy sobie, czym jest niepełnosprawność, jakich funkcji i narządów może dotyczyć. Następnie uczniowie zaznajomili się z alfabetem Braille’a. Podzieleni na grupy wysyłali do siebie wiadomości zaszyfrowane systemem kropkowym. Podsumowaniem zajęć było pokolorowanie ilustracji “Międzynarodowy dzień osób z niepełnosprawnościami”.
"Góra grosza", "Zbiórka dla schroniska"
Opiekunowie wolontariatu dziękują wszystkim, którzy przyłączyli się do udziału w akcjach :
"Góra Grosza"
"Zbiórka dla schroniska"
Cieszymy się, że tak wiele osób odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w tych przedsięwzięciach.
Dzielenie się tym, co posiadamy to dobry nawyk!
Andrzej Marek Grabowski
Spotkanie autorskie.
1210 maja uczniowie klasy III w ramach akcji ,,Z książką na walizkach" uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Markiem Andrzejem Grabowskim - twórcą książek dla dzieci: ,,Pirat Jędruś", ,,Instrukcja obsługi pieska Jacósia", programów telewizyjnych dla najmłodszych: Ciuchcia, Budzik, Tik - Tak oraz piosenek ,,Kulfon, co z ciebie wyrośnie?!", ,,Witaminki". Pisarz oczarował dzieci czytając im fragmenty swoich książek i opowiadał historie, które pojawiają się w jego książkach. Poznaliśmy małą Kasię, której największym marzeniem było posiadanie kochanego pieska. Pewnego dnia Kasia odnalazła w śmietniku małego kundelka... ale czy mogła go zatrzymać? Tego możemy się dowiedzieć z najnowszej książki pisarza ,,Instrukcja obsługi pieska Jacósia". O wojennych doświadczeniach matki pisarza opowiada książka ,,Wojna na Pięknym Brzegu", jedna z najbardziej ulubionych pozycji Pana And
KSIĄŻECZKA SENSORYCZNA - konkurs powiatowy.
Wręczenie nagród.
10W dniu 7.05.2024 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom Powiatowego Konkursu “Książeczka sensoryczna”.
Konkurs ten miał na celu rozwijanie kreatywności, zdolności manualnych i zręczności uczniów, a także kształtowanie umiejętności współpracy z nauczycielem/rodzicem, gdyż dzięki ich pomocy powstały tak piękne i oryginalne prace.
"ONI NAS INSPIRUJĄ"
Konkurs sportowy.
W przeddzień majówki ogłoszono wyniki konkursu sportowego pod hasłem "Oni nas inspirują". Prace, które złożyli uczestnicy, były pełne kunsztu artystycznego i zostały docenione przez zespół nauczycieli wychowania fizycznego, którzy pełnili rolę jurorów. Zwycięzcom przyznano atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz dyplomy, które stanowiły symboliczne wyrazy uznania dla ich talentu i zaangażowania.
Zawody gminne w piłce nożnej
W końcówce kwietnia odbyły się gminne zmagania w piłce nożnej, w których wzięły udział nasze dwie szkolne drużyny. Los był różny dla obu drużyn. Chłopcy klas VII-VIII niestety przegrali z drużyną ze Szkoły Podstawowej w Sulmierzycach wynikiem 3:1. Jednak tydzień później młodsza drużyna rocznika 2011 i młodsi zrewanżowali się, pokonując gospodarzy 11:3. Dzięki tej wygranej młodsza drużyna będzie reprezentować gminę Sulmierzyce na zawodach powiatowych w Rzaśni na początku maja. Brawo dla naszych zawodników i powodzenia w kolejnych zawodach!
Konstytucja 3 Maja
16W tym roku, podobnie jak w roku poprzednim, w naszej szkole obchodziliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
W dniu 30 kwietnia akademię z tej okazji zorganizowała pani Aneta Głowacka – Garus wraz z uczniami z klasy V, VI i VII.
Akademia rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, w której przypomniano najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 Maja. Informacje wzbogaciły wiedzę historyczną o tym ważnym wydarzeniu patriotycznym. W trakcie występu zaśpiewano piosenki tematycznie związane z konstytucją.
KSIĄŻECZKA SENSORYCZNA
Konkurs powiatowy - wyniki.
Rozstrzygnięty został Powiatowy Konkurs ”Książeczka sensoryczna”
adresowany do uczniów szkoły podstawowej z niepełnosprawnościami.
Celami konkursu było:
- rozwijanie kreatywności, twórczości i wyobraźni dziecka,
- ćwiczenie zręczności i logicznego myślenia,
- rozwijanie zdolności manualnych.
Wystawa ”Skarby Ziemi"
1919 kwietnia 2024 r. nasza szkoła gościła wystawę przyrodniczą pt: ”Skarby Ziemi”.
Wystawie towarzyszyła prelekcja, podczas której Pan Stanisław Jantura i jego córka, opowiadali z pasją o pochodzeniu prezentowanych okazów z ich bogatej rodzinnej kolekcji. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć niespotykane okazy agatów, krzemienia pasiastego, lapis lazuli, kalcytów, ametystów, malachitu, kwarcu i wiele innych. Wysłuchali opowieści o tym jak klasyfikujemy minerały, poznali prehistoryczne narzędzia wykonane z krzemienia, a także minerały z Kosmosu.
ORTOMISTRZ 2024
Gminny konkurs ortograficzny.
Dnia 16 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „ORTOMISTRZ 2024” przygotowany przez nauczycielki języka polskiego: p. Anetę Głowacką - Garus, Justynę Kubiak i Edytę Ostrowską.
Konkurs miał na celu sprawdzenie opanowania zasad ortograficznych i posługiwania się nimi w praktyce, kształtowanie czujności ortograficznej i wyrabiania nawyku poprawnego pisania.
KSIĄŻECZKA SENSORYCZNA
Pragniemy poinformować, iż termin składania prac konkursowych
został wydłużony do 22.04. 2024r.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone i zamieszczone na stronie szkoły w dniu 26.04.2024r.
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konkursie!
MECZ O MISTRZOSTWO SZKOŁY
Piłka nożna.
6W piątek przed zbliżającymi się w Sulmierzycach zawodami gminnymi w piłce nożnej, uczniowie szkoły podstawowej w Bogumiłowicach rozegrali emocjonujący mecz o Mistrzostwo Szkoły klas IV-VI i VII-VIII. Przedpołudnie tego dnia obfitowało w ciepłą i słoneczną pogodę, idealną do uprawiania sportu. Zarówno w drużynie starszych, jak i młodszych uczniów, widać było 100% zaangażowanie i gotowość do gry na najwyższym poziomie.
Wycieczka do Konina.
Klasy I - V.
15W dniu 9 kwietnia uczniowie klas I – V wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce do wydawnictwa, drukarni i księgarni „Books”. Dowiedzieliśmy się jak powstaje książka - od pomysłu, poprzez prace wydawnicze, aż po druk w drukarni. Zobaczyliśmy jak pracują maszyny w parku maszynowym drukarni i obserwowaliśmy pracę drukarza i introligatora. Na zajęciach warsztatowych rozmawialiśmy o elementach książki, dowiedzieliśmy się czym są okładki, grzbiet, numer ISBN, karty tytułowe, wstęp, tekst główny, spis treści, blok i składka książki oraz strona redakcyjna. Przyjrzeliśmy się współczesnym formom książek. Stworzyliśmy również własne zakładki i okładki książki. Każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę książkę.
Logowanie
Godziny dzwonków
Czwartek 03.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych