• Sędzia Anna Maria Wesołowska
     • Sędzia Anna Maria Wesołowska

     • Serdecznie zapraszamy

      wszystkich mieszkańców Bogumiłowic

      na spotkanie 

      z Sędzią Anną Marią Wesołowską

      w dniu 10 października 2023r.

      o godzinie 16.30

      w sali gimnastycznej SP im. Marii Konopnickiej w Bogumiłowicach.

      Wstęp wolny.

      Dyrekcja

      Grono Pedagogiczne

    • Dzień Chłopaka
     • Dzień Chłopaka

     • 29 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Wszyscy chłopcy z tej okazji zostali poczęstowani cukierkami przez dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego.

      Chłopcy, którzy w tym dniu ubrani byli w muszkę lub krawat, mogli liczyć na dodatkowy przywilej a mianowicie zwolnienie z odpowiedzi ustnej na wszystkich lekcjach.

       

    • Spotkanie z policjantem
     • Spotkanie z policjantem

     • Przedszkolaki; klasy I - VIII

      29 września w naszej szkole miało miejsce spotkanie z policjantem. Pan profilaktyk sierż. sztab. Robert Chęciński przeprowadził 3 spotkania z naszymi podopiecznymi: z przedszkolakami, z młodszymi klasami (II, III) oraz z klasami starszymi (IV- VIII). Celem rozmowy było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Pan policjant przybliżył również młodzieży tematykę odpowiedzialności i karalności nieletnich. Spotkanie odbyło się w miłej i pełnej zaciekawienia atmosferze.

     • Informacje dla rodziców

     • INFORMACJA DLA RODZICÓW

      Zajęcia nauki pływania będą odbywały się na pływalni w Pajęcznie w soboty, wg poniższego harmonogramu:

      • klasy II A SP Sulmierzyce, II B SP Sulmierzyce, III B SP Sulmierzyce, II SP Bogumiłowice, – 11:45 (odjazd autobusu 11:00 Sulmierzyce, 11:05 Bogumiłowice, 11:10 Dworszowice Pakoszowe),
      • klasy III A SP Sulmierzyce, III SP Bogumiłowice, IV SP Bogumiłowice, V SP Bogumiłowice, VI SP Bogumiłowice – 14:45 (odjazd autobusu 13:55 Sulmierzyce, 14:00 Bogumiłowice, 14:05 Dworszowice Pakoszowe),
      • klasy IV A SP Sulmierzyce, IV B SP Sulmierzyce, IV C SP Sulmierzyce, V A SP Sulmierzyce, V B SP Sulmierzyce, VI A SP Sulmierzyce, VI B SP Sulmierzyce, V SP Dworszowice Pakoszowe – 15:30 (odjazd autobusu 14:40 Sulmierzyce, 14:45 Bogumiłowice, 14:50 Dworszowice Pakoszowe).

       

      Prosimy o dostarczanie i odbieranie dzieci spod przystanku (parking przy SP Sulmierzyce, SP Bogumiłowice i przy kościele w Dworszowicach Pakoszowych)!

      Nieobecność dzieci na basenie proszę zgłaszać przynajmniej do godz. 8:00 w dniu wyjazdu e-mailem: baseny@sulmierzyce.eu lub telefonicznie pod nr (44) 685 25 93 w przeddzień wyjazdu.

      Dzieci proszę wyposażyć w ręcznik i koniecznie klapki.

      Suszarki są dostępne na miejscu (w szatni dla dziewczynek 2 stanowiska, dla chłopców 2).

      W razie potrzeby dostępne są gniazdka do podłączenia suszarek na korytarzu.

      Opiekunowie jak i pracownicy pływalni zostali zobowiązani do sprawdzenia u wszystkich dzieci czy mają wysuszone głowy. Gdyby pojawiał się ten problem proszę zgłaszać na numer telefonu podany wyżej lub na adres e-mail: baseny@sulmierzyce.eu .

       

      WAŻNE – TERMINY ZAJĘĆ:

      Soboty 30.09, 07.10, 14.10, 21.10, 28.10, 04.11, 18.11, 25.11, 02.12 oraz 09.12.2023

      UWAGA: Zmiana grupy możliwa jest jedynie po konsultacji z instruktorem i weryfikacją stopnia zaawansowania umiejętności pływania dziecka.

    • ZAWODY POWIATOWE
     • ZAWODY POWIATOWE

     • W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

      25 września chłopcy z naszej szkoły wzięli udział w powiatowych indywidualnych biegach przełajowych w Pajęcznie. Ta wyjątkowa impreza była dla nich nie tylko nowym doświadczeniem, ale również źródłem motywacji na cały nadchodzący rok szkolnych zawodów. Najlepsze wrażenie zrobił na nas Kacper Borowiecki, który w kategorii rocznikowej 2011 i młodsi, osiągnął trzecie miejsce, pokazując się z bardzo dobrej strony.

      Na zawodach powiatowych szkołę w Bogumiłowicach reprezentowali:

      Mateusz Jurek, Garard Soboń, Konrad Kacprzyk, Błażej Woźniak i Kacper Borowiecki. 

    • NARODOWE CZYTANIE
     • NARODOWE CZYTANIE

     • " Nad Niemnem" Eliza Orzeszkowa

      W dniu 21 września 2023 roku, w naszej szkole, odbyło się Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Wydarzenie uświetnili swoją obecnością i aktywnym udziałem w czytaniu Pani Sekretarz Gminy Sulmierzyce Anna Szydłowska, Zastępcza Przewodniczącego Rady Gminy Sulmierzyce Pani Grażyna Smolarek-Chwastowska, Skarbnik Gminy Sulmierzyce Pani Ewa Bęczkowska, Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Sulmierzycach Pani Anita Wawrzyniak. Nasi mili goście wspaniale zinterpretowali wybrane fragmenty  dzieła  Orzeszkowej. Aktywnie w czytanie włączyli się także rodzice – mama Antosia z klasy V, pani Emilia Szymczak, a także pani dyrektor Gabriela Najgebaur, pani wicedyrektor Joanna Torchała, uczniowie i nauczyciele. Społeczność szkolna z ogromną uwagą słuchała czytających, którzy bardzo ciekawie przekazali treści płynące z pozytywistycznego dzieła Elizy Orzeszkowej. Wysłuchano fragmentów dotyczących opisów przyrody, charakterystyki mieszkańców, obyczajów, patriotyzmu Polaków w czasie powstania styczniowego, przywiązania do tradycji. Całe szkolne wydarzenie zostało zorganizowane w plenerze, w „zielonej klasie”, co było hołdem oddanym autorce, dla której przyroda w powieści była bardzo istotnym elementem. Autorka poprzez przyrodę podkreśliła piękno świata i silny związek człowieka z naturą. 

      Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za udział w Narodowym Czytaniu, które odbyło się w naszej szkole.

    • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24
     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego oraz przedszkola

      odbędzie się

      4 września 2023r., o godzinie 10.00.

      Przedszkole, w tym dniu pracuje od godziny 6.30 do godziny 16.30.

      Serdecznie zapraszamy

      Dyrekcja

      Grono Pedagogiczne

       

    • Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie klasy VIII
     • Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie klasy VIII

     • Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie klasy VIII w naszej szkole, rozpoczęło się w czwartek, tj. 22 czerwca –  częścią artystyczną i było kontynuowane w piątek 23 czerwca częścią oficjalną.

      Podczas części artystycznej uczniowie klasy VIII, w wesoły i ciekawy sposób pożegnali młodszych kolegów i koleżanki, a następnie klasa VII pożegnała ósmoklasistów i podarowała  drobne upominki.

      Część oficjalna 23 czerwca rozpoczęła się przepięknym tańcem polonezem, wykonanym przez uczniów klasy VIII wraz z panią wicedyrektor Joanną Torchałą oraz wychowawczynią panią Iwoną Włodarczyk.

      Muzyka, eleganckie stroje uczniów oraz powaga z jaką odnieśli się do tradycji wzruszyły wszystkich gości, a przede wszystkim rodziców, którzy towarzyszyli im w tej wyjątkowej chwili.

      Po pięknie zatańczonym tańcu, uczniowie klasy VIII wprowadzili Sztandar Szkoły i odśpiewano hymn narodowy, a następnie przekazano Sztandar młodszym uczniom, do którego ślubowanie złożyli Absolwenci szkoły.

      Podczas akademii wręczono nagrody i dyplomy uczniom, którzy z wyróżnieniem ukończyli ten rok szkolny, brali udział w konkursach na szczeblu szkolnym i poza szkolnym. Wręczone zostały również stypendia Wójta Gminy Sulmierzyce.

      W podsumowaniu uroczystości pani Joanna Torchała pogratulowała uczniom wyników, podziękowała rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły i złożyła wszystkim życzenia dobrego wypoczynku oraz radosnych i bezpiecznych wakacji.

      Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami, gdzie otrzymali upragnione świadectwa.

      Życzymy wszystkim uczniom samych słonecznych chwil i mile spędzonych wakacji.

    • OLIPIADA WIEDZY O JANIE PAWLE II
     • OLIPIADA WIEDZY O JANIE PAWLE II

     • Po raz kolejny nasza szkoła brała udział w Olimpiadzie Wiedzy o Janie Pawle II. 

      Celem Olimpiady było pogłębienie wiedzy o życiu i posłudze papieskiej naszego rodaka św. Jana Pawła II.

      W tym roku laureatkami zostały uczennice kl.V - Kinga Guc i Lena Lewandowska 

      Kinga Guc pokonała wielu uczestników, stanęła na podium, zajmując I miejsce, natomiast miejsce III wywalczyła Lena Lewandowska.

      Dziękujemy uczennicom za reprezentowanie naszej szkoły na forum krajowym, gratulujemy odniesionego zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.

      Do Olimpiady przygotowywała uczniów p. L.Jackowska.

    • PODARUJ DZIECIOM SŁOŃCE
     • PODARUJ DZIECIOM SŁOŃCE

     • Początek czerwca przypomina nam o szczególnym świętowaniu jakim jest Dzień Dziecka.

      Nasza szkoła również chciała przyłączyć się do tego świętowania, dlatego wzięła udział w akcji "Podaruj dzieciom "słońce". 

      Akcja polegała na zbiórce ubranek, które podarowaliśmy kolegom i koleżankom z Domu Małego Dziecka w Częstochowie.

      Opiekunowie wolontariatu dziękują wszystkim ofiarodawcom za okazane serce.

       

    • STREETBALL
     • STREETBALL

     • W dniu 20 czerwca w naszej szkole odbył się międzyklasowy turniej Streetball, dla niewtajemniczonych jest to odmiana koszykówki 3x3 na jeden kosz. W turnieju udział wzięły wszystkie klasy 4-8. Od samego początku wszyscy zawodnicy byli bardzo zaangażowani, co przełożyło się na wysoki poziom rywalizacji sportowej. Całe zawody prowadzone były w niekorzystnej aurze upału. Organizacja turnieju pozwoliła jednak zachować wszystkie wytyczne bezpieczeństwa. Większość czasu uczniowie spędzili w cieniu z dodatkowymi zapasami wody oraz lodu. Przy akompaniamencie motywacyjne muzyki uczniowie ocenili turniej na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie zwyciężyła klasa VI pozostawiając za sobą kolejno klasę V, VIII, VII i IV. W turnieju udział wzięło 30 zawodników. 

    • WYCIECZKA ROWEROWA
     • WYCIECZKA ROWEROWA

     • 19 czerwca 2023 r. klasa 6 wraz z wychowawczynią oraz p. Ewą Soboń udała się, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa poruszania się po drogach na rowerze, na wycieczkę. Wycieczka wiodła szlakiem Bogumiłowice - Wola Wydrzyna – Nowa Wieś - “Jaśminowy Dworek” - Żłobnica - Sulmierzyce - Bogumiłowice. Po drodze podziwialiśmy piękno przyrody, odpoczywając przy stawach niedaleko “Jaśminowego Dworku”, zatrzymaliśmy się, by skorzystać z uroków parku linowego, obserwowaliśmy pracę olbrzymich koparek z punku widokowego w Żłobnicy, zjedliśmy lody w Sulmierzycach i zakończyliśmy swą podróż w Bogumiłowicach przy ognisku przygotowanym przez p. B. Borowiecką i p. B. Woźniak. W dobrych humorach wróciliśmy do domów, tym bardziej, że pogoda również nam dopisała

    • PIKNIK RODZINNY
     • PIKNIK RODZINNY

     • 16 czerwca 2023 r. przy Szkole Podstawowej w Bogumiłowicach odbył się Piknik Rodzinny. Celem imprezy było zintegrowanie rodziców, dzieci i nauczycieli.

      Pierwsi uczestnicy imprezy przybyli krótko przed szesnastą, a chwilę później pani Dyrektor SP Gabriela Najgebaur otworzyła piknik krótką przemową witając wszystkich przybyłych gości.

      Następnie uczniowie naszej szkoły z klas I - VIII przedstawili krótką część artystyczną.

      Po występach uczniów wszyscy udali się na plac szkolny, aby tam wziąć udział w różnych konkurencjach sportowych oraz konkursach, można było również zakupić losy na loterii fantowej, podziwiać samochody strażackie i policyjny oraz przejechać się bryczką.

      Ci, których „dopadł” głód mogli skorzystać z bogatego wyboru przekąsek serwowanych przy wiejskim stole lub posilić się pysznościami z grilla. Nasi najmłodsi goście chętnie kupowali watę cukrową i popcorn.

      Atrakcje tego dnia zorganizowane dla dzieci i rodziców pokazały dobry sposób na integrację rodziny. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się poprzez udział i pomoc w pikniku do integracji naszej społeczności.

       

    • DZIEŃ PATRONA
     • DZIEŃ PATRONA

     • W dniu 30 maja odbył się w naszej szkole Dzień Patrona, który był podsumowaniem projektu edukacyjnego „Życie i twórczość Marii Konopnickiej”. W ramach projektu uczniowie brali udział w wielu inicjatywach mających na celu poszerzenie wiedzy o patronce naszej szkoły.

                  Tegoroczne uroczystości rozpoczęliśmy od powitania gości, którymi byli reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Lgocie Wielkiej.

      Następnie pani Edyta Ostrowska zaprosiła wszystkich uczniów do gry terenowej „W pościgu za krasnoludkiem”. Przedszkolaki kolorowały krasnoludki, klasy I i II miały za zadanie posklejać rozcięty na wersy wiersz Marii Konopnickiej „Pranie” oraz wytropić wszystkie krasnoludki w książce „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”. Zadaniem uczniów klasy trzeciej było stworzenie gry planszowej opartej na utworach Marii Konopnickiej. Pozostali uczniowie z naszej szkoły oraz z Lgoty Wielkiej zostali podzieleni na 6 grup. Pierwszym zadaniem było wymyślenie nazwy grupy. Uczniowie wykazali się pomysłowością i już po kilku minutach przedstawiły się nam: „Słoneczne promyki”, „Pomocnicy Marysi”, „Komary”, „Krasnoludki”, „Jagódki” i „Madre słoneczka” .

      Grupy z zapałem ruszyły w pościg za krasnoludkiem, by na przygotowanych w terenie stanowiskach wykonywać różnorodne zadania, nad wykonaniem, których czuwali koordynatorzy – uczniowie kl. VIII.  Na pierwszym stanowisku należało z dostępnych materiałów zrobić krasnoludka. Na kolejnym stworzyć krzyżówkę, której opisy haseł miały być związane z życiem i twórczością naszej patronki. Po złożeniu prac wszystkich grup, otrzymaliśmy hasło: JESZCZE ŚNIEŻEK PRÓSZY, JESZCZE CHŁODNY RANEK. Na stanowisku w altance uczestnicy z rozsypanki składali wiersz ”Stefek Burczymucha”. Na boisku szkolnym tworzyli zagadki i wierszyki, na placu zabaw zmagali się z ortografią w grze trimino, a w przyszkolnym ogrodzie przedstawiali biografię i utwory Marii Konopnickiej w postaci komiksu. Wszystkie zadnia wykonywane były z entuzjazmem. Grupy wykazały się zaangażowaniem i kreatywnością, a rywalizacja dopingowała uczestników do wytężonego działania i współpracy w grupie.

      Po dwóch godzinach intensywnego „pościgu za krasnoludkiem” ponownie spotkaliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej, gdzie poszczególne grupy zaprezentowały efekty swoich zmagań. W nagrodę otrzymały figurki krasnoludków, które ozdobią nasz szkolny ogród.

      Następnie zostały ogłoszone wyniki międzyszkolnego konkursu „Portret Marii Konopnickiej – lapbook”. Pani dyrektor wręczyła laureatom nagrody. W kategorii klas IV-VI zwycięzcami zostali:

      I miejsce – Emilia Szewczyk SP w Raciszynie

      II miejsce - Magdalena Kapela SP w Bogumiłowicach

      III miejsce  - Kacper Borowiecki SP w Bogumiłowicach

      Wyróżnienie -  Filip Szewczyk SP w Raciszynie

      W kategorii klas VII-VIII

                   I miejsce -  Maria Gorczyńska SP w Lgocie Wielkiej

                  II miejsce - Kaja Klekowska SP w Lgocie Wielkiej

                 III miejsce – Paulina Rak Sp w Lgocie Wielkiej

                 Wyróżnienie - Julia Kamyszek SP w Bogumiłowicach

       

      Po rozdaniu nagród została przedstawiona prezentacja podsumowująca projekt „Życie i twórczość Marii Konopnickiej – Patronki naszej szkoły”.

                  Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni do świetlicy, gdzie można było poczęstować się słodkościami i soczkiem.

                  Nad przygotowaniem i przebiegiem obchodów Dnia Patrona czuwały panie polonistki: Aneta Głowacka-Garus, Justyna Kubiak i Edyta Ostrowska.

       

    • WYCIECZKA DO WARSZAWY
     • WYCIECZKA DO WARSZAWY

     • 26 maja odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy. Do miasta, którego historię powinien znać każdy Polak, do miejsca pełnego zabytków i wielu innych atrakcji.

      Pojechały na nią klasy VI, VII i VIII wraz z opiekunami: panią Edytą Ostrowską, panią Anetą Głowacką – Garus oraz panią Iwoną Włodarczyk.

      Zbiórkę zorganizowano o godzinie 5.40 przed szkołą, a wyjechaliśmy o godzinie 6.10. Cztery  godziny później dotarliśmy do stolicy, gdzie przywitała nas sympatyczna pani przewodnik. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od Belwederu, a następnie udaliśmy się do Łazienek Królewskich, gdzie zobaczyliśmy Pałac na Wyspie, Starą Oranżerię, Pałac Myślewicki, Podchorążówkę, Pomnik Chopina oraz Amfiteatr.

      Dwie godziny później udaliśmy się do Ogród na dachu biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie mogliśmy zobaczyć różne okazy roślin ora piękne widoki na Warszawę.

      Następnie udaliśmy się na Starówkę, gdzie pani przewodnik oprowadziła  nas po najciekawszych miejscach starej Warszawy. Zobaczyliśmy Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, Bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela, Pomnik Syrenki, Pomnik Małego Powstańca, a następnie po smacznym obiedzie przeszliśmy Traktem Królewskim pod Pałac Prezydencki oraz na Plac Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie obserwowaliśmy zmianę warty.

      Niewątpliwie atrakcją był wjazd na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki, skąd mieliśmy możliwość podziwiać Warszawę z wysoka.

      Potem pojechaliśmy autokarem na lotnisko Okęcie. Z okien tarasu widokowego mogliśmy podziwiać startujące i lądujące samoloty.

      To był ostatni punkt programu naszej wycieczki, wróciliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń wszyscy byli bardzo  zadowoleni.

     • WARSZTATY KULINARNE

     • Warsztaty dietetyczno-kulinarne

      „Jedz zdrowiej – świadomie, mądrze, pysznie, kolorowo”

       

      W naszej szkole odbyły się warsztaty dietetyczno-kulinarne dla uczniów klas I-III . Warsztaty obejmowały dwie części teoretyczną i praktyczną. Podczas części teoretycznej uczniowie poznali zasady zdrowego żywienia, dowiedzieli się jak komponować zdrowe posiłki i w jaki  sposób wyliczać zapotrzebowanie kaloryczne. Dowiedzieli się również jakich wyborów żywieniowych dokonywać podczas zakupów z rodzicami. Na podstawie informacji przekazanych przez Panią dietetyk uczniowie wykonali w grupach piramidy żywienia. W części praktycznej uczniowie przygotowali zdrowe koktajle i przekąski, które następnie wspólnie zjedli.

    • Spotkanie z ratownikiem medycznym.
     • Spotkanie z ratownikiem medycznym.

     • W dniu 06.02.2023 w ramach zajęć profilaktycznych gościł w naszej szkole pan Sebastian Jasiński – ratownik medyczny pracujący w Pogotowiu Ratunkowym w Wieluniu.