Nasza szkoła bierze udział w akcji "Paragony dla Maksia".
Zbieraj paragony i dołącz do nas!
Nasza szkoła bierze udział w akcji "Paragony dla Maksia".
Zbieraj paragony i dołącz do nas!
14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powołania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.
Święto Edukacji Narodowej to dzień, kiedy chcemy pokazać nauczycielom, że jesteśmy wdzięczni za ich pracę, trud i wysiłek. Z tej okazji 11 października cała społeczność szkolna spotkała się na koncercie przygotowanym przez uczniów klas VI i VIII. Była to też dobra okazja do wręczenia wszystkim pracownikom szkoły podziękowań i upominków.
W październiku w naszej szkole
został zorganizowany konkurs plastyczno – techniczny ,,Jesienne
stworki". Głównym celem konkursu było rozwijanie zdolności
manualnych i
technicznych oraz pobudzanie inwencji twórczej. Konkurs cieszył się dużym
zainteresowaniem wśród uczniów. Wszystkie prace konkursowe wzbudziły zachwyt
wśród jurorów, a ich autorzy zasługują na wielkie uznanie i pochwałę. Twórcy
wykazali się kreatywnością, pomysłowością i dużym zaangażowaniem. Powstała
wyjątkowa galeria, którą z wielkim zainteresowaniem podziwia społeczność
szkolna.
Biorąc pod uwagę kryteria oceny i
zgodność prac z tematem konkursu, jury wyłoniło zwycięzców konkursu:
1 miejsce – Zuzanna
Kurzynoga
2 miejsce – Mikołaj
Kawecki
3 miejsce – Nadia
Chachurska
Wyróżnienia:
Oskar Myćka
Grzegorz Wojewoda
Magdalena Gaik
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Szybko, sprawnie, bezpiecznie
8 października 2024r. w naszej szkole rozbrzmiały trzy długie dzwonki. Uczniowie, nauczyciele oraz cały personel zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły i udali się na miejsce zbiórki.
Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji, które obejmowały praktyczne działania związane z opuszczeniem zagrożonego budynku. Próbna ewakuacja pozwoliła na zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku niebezpieczeństw.
W dniu 1 października uczniowie klasy 4 i 5 wraz z wychowawczyniami udali się do kina Helios w Bełchatowie na film pt. „Leonardo odkrywca”.
Film opowiada historię Leonarda da Vinci – genialnego człowieka renesansu. To malarz, rzeźbiarz, architekt, inżynier, a także odkrywca, matematyk, anatom, wynalazca, geolog, filozof, muzyk, pisarz.
Animowany film w sposób przystępny i ciekawy prezentuje wspaniałe wynalazki Leonarda. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli film i przekonali się, że kreatywność to cecha, którą warto ćwiczyć, a czasami najbardziej szalone pomysły potrafią zmienić świat.
Moja i Twoja nadzieja,
Uczyni realnym krok w chmurach,
Moja i Twoja nadzieja,
Pozwoli uczynić dziś cuda…
Nasza szkoła zaangażowała się w pomoc dla osób dotkniętych powodzią przyłączając się do zbiórki organizowanej przez Gminę Sulmierzyce. Zebrane przez nas rzeczy trafiły do potrzebujących mieszkańców Kępnicy pod Nysą.
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce i wsparcie.
19 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu pt. „Bezpieczna droga do i ze szkoły” z sierż. sztab. Robertem Chęcińskim z Powiatowej Komendy Policji w Pajęcznie.
Spotkania zostały podzielone na trzy bloki: dla przedszkolaków, klasy pierwszej i klas 2-5. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Policjant omówił również zachowania wobec osób obcych a także przypomniał dzieciakom numery alarmowe pod którymi znajdą pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się, w praktyce uczyły się właściwych zachowań w ruchu drogowym.
Uczniowie klas 2-5 przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ponadto zostali zachęceni do nauki na kartę rowerową, którą mogą otrzymać po zdaniu egzaminu i ukończeniu 10r.ż . Poruszane tematy cieszyły się zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do Policjanta.
Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistę w dużym stopniu przyczyniły się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczniów oraz, mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na ich zachowanie w szkole i poza nią. W kolejnych miesiącach planowane są spotkania z przedstawicielami policji w szerszej tematyce.
Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu wychowawczo - profilaktycznego naszej szkoły.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 r. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia urodziła się autorka książek dla dzieci i młodzieży – Janina Porazińska.
Nadrzędnym celem akcji jest promowanie aktywności czytelniczej wśród dzieci i młodzieży. Zalet czytania na głos jest mnóstwo: wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, uczy samodzielnego myślenia. Dzięki temu dorosły buduje silną więź z dzieckiem.
Dlatego też 27 września w naszej szkole przeprowadzono akcję „Głośnego czytania”. Była to też okazja do przypomnienia postaci Janiny Porazińskiej oraz zapoznania się z jej utworami.
Uczniowie klasy piątej postanowili przybliżyć uczniom klas młodszych postaci z książek J. Porazińskiej i przeczytali w klasie pierwszej bajkę „Szewczyk Dratewka”, a w klasach drugiej i trzeciej „Pamiętnik Czarnego Noska”. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem słuchały fragmentów o przygodach sympatycznego pluszowego misia.
Zachęcam wszystkich rodziców, aby codziennie 15 - 20 minut przeznaczyli na głośne, wspólne czytanie.
Zapraszam wszystkich czytelników do częstego odwiedzania naszej biblioteki szkolnej.
Justyna Kubiak
Informujemy, że od 01.10.2024r. odwóz po zajęcjach lekcyjnych dzieci z Ostrołęki i Dworszowic Pakoszowych będzie się odbwywał o godz. 13.10 oraz 15.30
25 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Tym razem wybraliśmy się w podróż do Szwajcarii. Dowiedzieliśmy się, że jest to najmniejszy z krajów niemieckojęzycznych. Szwajcaria to państwo federacyjne położone w Europie Zachodniej. Ma cztery języki urzędowe: niemiecki, francuski, włoski i retroromański. Szwajcaria od Kongresu Wiedeńskiego (1815r) jest państwem neutralnym. Trzy czwarte powierzchni kraju zajmują góry Alpy, które oferują nam zachwycające krajobrazy z mnóstwem błękitnych jezior i szmaragdowych dolin. Szwajcaria to raj dla osób zakochanych w białym szaleństwie.
Nasz projekt o Szwajcarii składał się z pięciu części:
- poznania ciekawostek dotyczących kraju, jego mieszkańców i języka
- wykonania plakatu
- wykonania prezentacji
- napisania testu językowego
- przygotowania pysznych kanapek z różnymi rodzajami serów.
Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani w każdy etap projektu. Dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach przygotowane są nagrody. Gratulujemy i za rok zapraszamy w kolejną podróż.
Projekt przygotowały : p. Agnieszka Maciaszek, p. Ewelina Wojtala
"Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to,
aby jednakowo dobrze działo się wszystkim,
którzy razem uczą się, działają...,
żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał...,
żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się,
pilnował porządku i praworządności...
to nie tylko praca, ale i walka...
w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom porządku i sprawiedliwości...".
Janusz Korczak
W dniu 25 września 2024r. w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Dla całej społeczności szkolnej było to bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli na cały rok szkolny. Wybory były poprzedzone kampanią wyborczą. Każdy z 11 kandydatów musiał zaprezentować swoją osobę i przedstawić swój program. Nie zabrakło chwytliwych postulatów: tj. „większa ilość dyskotek szkolnych”, „więcej wycieczek” czy „brak kartkówek i sprawdzianów”.
Wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mogli oddać głos na swojego kandydata na specjalnie przygotowanych kartach wyborczych. Nad całością wyborów czuwała komisja - pani Ewa Soboń, pani Patrycja Sygidus oraz pani Aleksandra Prus- Pazera. Na nich spoczywała odpowiedzialność za prawidłowy przebieg i zachowanie tajności głosowania.
Głosami szkolnych wyborców Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego została uczennica klasy VIII Zosia Lewandowska, Zastępcą Przewodniczącego - Lena Lewandowska (kl. VII) oraz Sekretarzem- Kinga Guc (kl. VII).
Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej współpracy!
Opiekunowie SU:
Joanna Guc, Justyna Zielińska, Aleksandra Prus- Pazera
24 września 2024 roku szkolny sezon sportowy został uroczyście zainaugurowany indywidualnymi zawodami w biegach przełajowych w Pajęcznie. Szkoła w Bogumiłowicach zaprezentowała się z bardzo dobrej strony – we wszystkich kategoriach wiekowych nasi uczniowie plasowali się w czołówce stawki.
Wyróżniającym się wynikiem może pochwalić się Michał Dębski, uczeń klasy IV, który w kategorii chłopców z roczników 2012-2014 (klasy IV-VI) zajął imponujące drugie miejsce. Dzięki temu Michał zapewnił sobie awans do półfinałów wojewódzkich, które odbędą się 3 października w Aleksandrowie Łódzkim.
Bardzo dobrze spisał się również Kacper Borowiecki, który w swojej kategorii wiekowej (roczniki 2010-2011) zajął 6. miejsce.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy udziału w zawodach. Pamiętajcie, że jeśli stanęliście na starcie, już jesteście zwycięzcami!
Szkołę w Bogumiłowicach reprezentowali:
Antonia Westrych, Liliana Cieśla, Alicja Gaik, Liliana Kacprzyk, Jan Raczyński, Michał Dębski, Tomasz Bartosik, Szymon Marszałek, Bartosz Marszałek, Arkadiusz Kawecki, Konrad Kacprzyk, Kacper Borowiecki, Gerard Soboń.
18 września uczniowie z klas I- III obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem obchodów tego dnia było wzbudzenie u uczniów kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia.
Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Uczniowie na początku poznali genezę tego święta – uważnie obejrzeli film, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła uczniom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Kropki gościły w zabawach ruchowych jak i matematycznych. Na zakończenie uczniowie wykonali pracę plastyczną ,,W świecie kropek". W tym dniu radości i uśmiechu oraz fantazji w stawianiu kropek nie zabrakło.
Powered by aSc EduPage